Na topie – rustykalne meble do każdego wnętrza

Klimaty rustykalne po raz kolejny wracają do łask – Internet i katalogi wnętrzarskie zalewają nas propozycjami sielskich wnętrz o ciepłym i przytulnym klimacie. Na szczęście nowy trend nie wymaga od nas wydania dużej ilości gotówki – wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Jakich mebli szukać?

Nie dajmy sobie wmówić, że mała odmiana stylizacji domu wymaga od nas dużych nakładów. Bez problemu znajdziemy tanie meble rustykalne – szczególnie, że przaśny wystrój nierzadko oznacza połączenia pozornie zupełnie niepasujących do siebie mebli. Nic nie stoi na przeszkodzie by każde krzesło było z innej bajki! Starajmy się tylko by wybrany zestaw mebli pasował do siebie kolorystycznie i charakteryzował się solidnością.

Drewno naszym przyjacielem

Klimaty rustykalne stawiają na naturalne materiały – drewno, kamień, oraz często ciemne, ciężkie meble. Szukajmy stylizowanych krzeseł do jadalni i połączmy je z prostym stołem o wyraźnych słojach. Sypialnię zdominujmy dużym łóżkiem, a przed nim postawmy leżankę o miękkich poduchach w ciepłych beżach lub innych kolorach ziemi. Wielka skrzynia postawiona w rogu salonu, znaleziona na targu staroci będzie przykuwała uwagę gości i budziła zazdrość. Nie bójmy się dominant – czasami lepiej postawić jeden, duży mebel, który skupi swoją uwagę i nada charakter pomieszczeniu.

Na zakończenie – małe detale

Meble to nie wszystko – nie uzyskamy swojskiego klimatu bez dodatków. Drewniane łoże przykryjmy grubym, plecionym pledem. Na stole postawmy staroświecką kankę na mleko z bukietem polnych kwiatów, a w oknach zawieśmy misterne, koronkowe firanki. Być może na strychu naszej matki znajdziemy jakieś perełki, którymi wykończymy wnętrze?

About Iga Rochacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *