Na topie – rustykalne meble do każdego wnętrza

Klimaty rustykalne po raz kolejny wracają do łask – Internet i katalogi wnętrzarskie zalewają nas propozycjami sielskich wnętrz o ciepłym i przytulnym klimacie. Na szczęście nowy trend nie wymaga od nas wydania dużej ilości gotówki – wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Jakich mebli szukać?

Nie dajmy sobie wmówić, że mała odmiana stylizacji domu wymaga od nas dużych nakładów. Bez problemu znajdziemy tanie meble rustykalne – szczególnie, że przaśny wystrój nierzadko oznacza połączenia pozornie zupełnie niepasujących do siebie mebli. Nic nie stoi na przeszkodzie by każde krzesło było z innej bajki! Starajmy się tylko by wybrany zestaw mebli pasował do siebie kolorystycznie i charakteryzował się solidnością.

Drewno naszym przyjacielem

Klimaty rustykalne stawiają na naturalne materiały – drewno, kamień, oraz często ciemne, ciężkie meble. Szukajmy stylizowanych krzeseł do jadalni i połączmy je z prostym stołem o wyraźnych słojach. Sypialnię zdominujmy dużym łóżkiem, a przed nim postawmy leżankę o miękkich poduchach w ciepłych beżach lub innych kolorach ziemi. Wielka skrzynia postawiona w rogu salonu, znaleziona na targu staroci będzie przykuwała uwagę gości i budziła zazdrość. Nie bójmy się dominant – czasami lepiej postawić jeden, duży mebel, który skupi swoją uwagę i nada charakter pomieszczeniu.

Na zakończenie – małe detale

Meble to nie wszystko – nie uzyskamy swojskiego klimatu bez dodatków. Drewniane łoże przykryjmy grubym, plecionym pledem. Na stole postawmy staroświecką kankę na mleko z bukietem polnych kwiatów, a w oknach zawieśmy misterne, koronkowe firanki. Być może na strychu naszej matki znajdziemy jakieś perełki, którymi wykończymy wnętrze?

About Iga Rochacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *