Sypialnia nie musi być nudna – odmiana kolorem

Przy obecnej modzie na monochromatyczne wnętrza można się znudzić. Wyjdźmy poza utarty schemat nudnej bieli z szarością i zaszalejmy kolorem – mebel w mocnym kolorze, przemalowanie jednej ściany, kilka dodatków potrafią zdziałać cuda i nie wymagają od nas dużo pracy.

Szybka zmiana

Jeżeli boimy się lub nie chcemy zmieniać kolorystyki całej sypialni, ale zależy nam na szybkim i konkretnym efekcie, przemalujmy jedną ze ścian pomieszczenia. Do jasnych kolorów będą pasować mocne akcenty – bordo, ultramaryna, czy nawet seledynowy. Ciekawy efekt uzyskamy także za pomocą tapety. Wzór pomarańczowej cegłówki czy fototapeta położona na ścianie za wezgłowiem łóżka przełamie rutynę naszej sypialni.

Ciekawe dodatki

Wiemy nie od dziś, że diabeł tkwi w szczegółach, więc nie obawiajmy się ich zmieniać. Neutralną bazę sypialni możemy dowolnie zmieniać za pomocą różnobarwnych poduszek, miękkich dywanów o ciekawych splotach i wzorzystych zasłon. Jest to doskonały sposób dla osób, które szybko się nudzą i co sezon chciałyby mieć nową sypialnię. W tym sezonie szalony oranż, a w przyszłym – któż to wie co wymyślimy?

Jego wysokość łóżko

Dominujący mebel w pomieszczeniu, którego wymiana może całkowicie odmienić nasze wnętrze. Być może znudziło nam się już grzeczne, drewniane łóżko o prostej ramie – poszukajmy więc metalowego o stylizowanych prętach lub nowoczesnego, ze sztucznych materiałów, rodem z powieści futurystycznych. Tanie łóżka możemy znaleźć w każdym kształcie, wymiarze i z dowolnego tworzywa, więc eksperymentujmy!

About Iga Rochacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *