Stylowe i z klasą – meble drewniane

Meble drewniane to absolutna klasyka. Mogą kojarzyć się nieco przaśnie, jednak ich trwałość i solidność jest nie do przecenienia. Nieprzekonanych zachęcamy do zapoznania się z zaletami i wadami zabudowy drewnianej wraz z najpopularniejszymi gatunkami.

Ponadczasowy król dąb

Od wieków jeden z najcenniejszych gatunków drewna, ceniony ze względu na swoją wytrzymałość i małą kurczliwość. Dąb jest drewnem ciężkim i masywnym, idealnie nadającym się na trwałe meble. Dodatkowo jest to gatunek, który bez problemu możemy zastosować także w łazience.

Piękno jasnej brzozy

Wyjątkowo odporna na pękanie, o pięknym układzie słojów – brzoza szturmem zdobywa coraz większą popularność na rynku. Szukający opcji budżetowych zdecydowanie powinni przyjrzeć się temu gatunkowi – jest to jedno z najpopularniejszych w Polsce drzew, przez co bez problemu znajdziemy tanie zestawy mebli brzozowych.

Stabilna bukowina

Odporne na zarysowania i odpryski, meble bukowe będą idealne dla rodzin z dziećmi. Drewno bukowe jest bardzo zwarte, przez co świetnie nadaje się do zastosowań, w których wymagana jest większa wytrzymałość, jak łóżka czy parkiety.

Tania sosna

Najtańszy gatunek na rynku. Meble sosnowe są lekkie, ale też wytrzymałe. Uwagę należy zachować jedynie przy zakupie sosnowych podkładów do łóżek dla dzieci – pociechy bawiące się w trampolinę mogą je połamać. Alergicy powinni zdecydować się na sosnę ze względu na jej własności elektrostatyczne, dzięki którym wykonane z niej meble nie kumulują na sobie takiej ilości kurzu jak te wykonane z innych materiałów.

About Iga Rochacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *