Z pomysłem – meble na balkon i taras

Lato sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Niejednokrotnie jednak nasz balkon czy taras odstrasza – meble wyblakły na słońcu, szezlong przestał się rozkładać, a nam się odechciewa jakiegokolwiek wypoczynku? Bez obaw – kilka wskazówek i każdy znajdzie tanie zestawy mebli do swojego zakątka odpoczynku.

Przed zakupem

Rozejrzyjmy się po naszym kąciku i zastanówmy jakiego charakteru chcielibyśmy mu nadać oraz co najbardziej lubimy robić na balkonie czy tarasie. Wielbicielom opalania przyda się wygodny leżak, za to fani grillowania powinni postawić na solidny stół z zestawem krzeseł. Rozrysujmy sobie nasze oczekiwania i układ potrzebnego nam wyposażenia, z uwzględnieniem idealnych wymiarów, a dopiero później udajmy się na zakupy.

Klimat rustykalny

Miłośnicy swojskich klimat mogą zdecydować się na zestaw mebli drewnianych lub rattanowych. Te pierwsze, przy odpowiednim zaimpregnowaniu i odrobinie troski, mogą służyć nam latami, jednak pełne słońce może szybko spowodować nieestetyczne wyblaknięcie drewna. Rattan, mimo całego swojego uroku, jest mało wytrzymałym materiałem, dlatego lepiej wybrać technorattan – wzorowany na rattanie, ale dużo bardziej wytrzymały materiał, który lepiej poradzi sobie w warunkach balkonowych czy ogrodowych.

Powiew nowoczesności

Bardzo wytrzymałe i niekonwencjonalne będą meble metalowe (stalowe lub aluminiowe), zwróćmy jednak uwagę czy producent zabezpieczył je preparatami przeciwkorozyjnymi. Na osłonięte tarasy i balkony możemy rozważyć sofy pokryte skórą. Należy uważać przy wyborze zabudowy żeliwnej – jest wyjątkowo wytrzymała, ale przez to bardzo ciężka. Nie decydujmy się też na wersje nadmiernie zdobione – nie będą pasować do nowoczesnego domu.

About Iga Rochacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *