Piękna i praktyczna – wybieramy pościel do sypialni

Umeblowanie sypialni nie kończy się na wyborze odpowiednich mebli – tanie łóżka i ładne dodatki to nie wszystko. Bez odpowiedniej pościeli nasz wypoczynek może nie być udany, warto więc poświęcić mu kilka minut.

Pościele bawełniane

Najtańsze i najpopularniejsze, pościele bawełniane pozwalają skórze oddychać, są przyjemne w dotyku, łatwo je wyprać. Ogromną jej wadą jest trwałość, ale niestety zdarza jej się skurczyć w praniu. Niektóre pościele bawełniane mogą bardzo gnieść się w praniu i wymagać prasowania dla estetycznego wyglądu.

Pościele satynowe

Chłodne, ale bardzo trwałe. Główną ich wadą jest wysoka cena za komplet. Poza tym należy uważać na posiadane zwierzęta domowe – mogą brzydko pozaciągać pościel. Satyna charakteryzuje się wyraźnym połyskiem, dzięki czemu łatwo ją odróżnić od satyny bawełnianej, która nie jest tak dobra jakościowo jak jej oryginał.

Flanelowe pościele

Wyjątkowo ciepłe i idealne na zimę, dzięki doskonałemu izolowaniu ciepła, a przy tym delikatna dla skóry. Flanela odporna jest na uszkodzenia i zaciągnięcia. Dzięki swoim zaletom będzie idealną pościelą dla dzieci. Niestety będzie za ciepła na niektóre pory roku.

Pościel z kory

Niegniotąca się, ale przez to – nieprzyjemna w dotyku. Jej zaletą jest wytrzymałość i odporność na przecieranie, przez co posłuży nam przez wiele lat. Kora polecana jest szczególnie alergikom, ze względu na możliwość jej prania bez obaw w dowolnych środkach chemicznych oraz w wysokich temperaturach.

Batystowa pościel

Mało popularna, cienka tkanina, obecnie coraz rzadziej stosowana jako pościel. Idealna wyłącznie na miesiące ciepłe, bardzo niepraktyczna tkanina znana ze swojej nietrwałości, którą lepiej zastąpić inną pościelą.

About Iga Rochacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *