Mała łazienka to nie problem!

Wbrew pozorom nie potrzebujemy dużego metrażu, by osiągnąć piękną, stylową, a co najważniejsze – wygodną i funkcjonalną łazienkę. Wystarczy odrobina wysiłku, by osiągnąć wspaniały efekt za niewielkie pieniądze.

Na początek skupmy się na kolorystyce naszego wnętrza – w przypadku małego metrażu najlepszym wyborem będą jasne barwy. Biała ceramika rozjaśni wnętrze, doda mu wrażenia czystości, a dodatkowo wzrokowo je powiększy. Dodatkowo postawmy na naturalne materiały. Drewno może nie sprawiać wrażenia najlepszego wyboru do łaźni, jednak odpowiednio zaimpregnowane, w połączeniu z jasnymi ścianami i podłogą, da wyjątkowy efekt. Ze względu na wysoką wilgotność pomieszczenia postawmy na gatunki o małym skurczu. Z lokalnych gatunków najlepsze będą dęby i modrzewie, nie musimy się jednak ograniczać wyłącznie do nich. Egzotycznie brzmiące iroko, doussie czy merbau, będące nieco twardsze od dębu, także sprawdzą się znakomicie.

Starajmy się wybrać jak najmniejszą liczbę mebli, by nie zagracić niewielkiego już pomieszczenia. Tanie szafki, podwieszone na ścianie, dadzą nam dodatkowe miejsce do postawienia koszyka z ręcznikami pod spodem, czy ukrycia środków czystości, a jednocześnie nie będą dominować swoją kubaturą tak mocno, jak modele stojące na podłodze. Te drugie mają jednak inną zaletę – będą idealne do ukrycia w nich nieestetycznej pralki czy suszarki.

Istotą funkcjonalnej łazienki w rozmiarze mini jest oświetlenie. Koniecznie zamontujmy lustro z podświetleniem, co ułatwi nam zadbanie o codzienną toaletę. Kinkiety na ścianach mogą się nie sprawdzić, toteż postawmy na oświetlenie punktowe montowane na suficie. Lampy led zapewnią nam dużo światła, a do tego nie obciążą naszych kieszeni nadmiernym poborem prądu. Dodatkowo nie będą wymagały częstego wymieniania.

About Iga Rochacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *