Od A do Z – jak urządzić sypialnię?

Często nie doceniamy wartości porządnego wyspania się, a nie da się dobrze wypocząć w nocy bez odpowiedniej sypialni z wygodnym łóżkiem. Zanim przejdziemy do samego urządzania – przemyślmy które pomieszczenie przeznaczyć na salę sypialną.

Zależnie od upodobań – okna sypialni skierowane na wschód będą świetne, jeżeli lubimy budzić się w blasku słońca, jednak nocne marki nie będą zachwycone. Pomieszczenie stykające się z salonem może doprowadzić do skrajnego niewyspania, jeżeli jeden z domowników będzie hałasował za ścianą, gdy my będziemy próbowali spać.

Spokojna kolorystyka? Niekoniecznie!

Popularnymi kolorami ścian i podłóg dla tego typu pokojów są wszelkie odcienie beżów, biele, jasne szarości, a także błękit – uznawany za barwę wyciszającą i uspokajającą, idealną do snu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by wybrać kolory nieco mniej spokojne. Jeżeli boimy się efektu bardziej zdecydowanych barw, możemy postawić na jasne, monochromatyczne wnętrze, a jedynie dodatki (narzuty, pościel, poduszki) dobrać w ostrych odcieniach. Odpowiedni wybór aranżacji sprawi, że nawet tanie łóżka będą wyglądać drogie i stylowe.

Wygoda nie do przeceniania

Centrum naszej sypialni niewątpliwie będzie łóżko – poświęćmy więcej uwagi na jego wybór. Najpopularniejszym wyborem dla dwóch osób pozostają modele o szerokości 160 cm. Uważnie dobierzmy podkład (sosnowy nie będzie najlepszym wyborem ze względu na nietrwałość…) oraz sam materac. Jeszcze na etapie planowania budowy domu czy mieszkania lepiej przemyśleć rozmieszczenie łoża – względem niego trzeba zaplanować gniazdka przy szafkach nocnych (nikt nie chce ładować telefonu w innym pomieszczeniu!), szafę i ewentualne dekoracje, jak duże obrazy nad zagłówkiem.

About Iga Rochacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *